Z690 - pagrindinės plokštės 12-tosios kartos Intel procesoriams

Neseniai rašėme apie naujuosius „Intel“ 12-tosios kartos procesorius, kodiniu pavadinimu „Adler Lake“. Bet kurios pagrindinės plokštės yra suderinamos su naujaisiais lustais?

Kuomet išleidžiami naujieji lustai, paprastai tai reiškia, kad jiems reikės ir naujos pagrindinės plokštės. Ne išimtis ir šį kartą. Adler Lake procesoriui reikalingas LGA 1700 lizdas, kurio nėra kitose pagrindinėse plokštėse. Kol kas Z690 pagrindinės plokštės yra vienintelės tinkančios 12-tosios kartos Intel procesoriams.

Ir nors Z690 pagrindinių plokščių gamintojai siūlo įvairiausių naujovių, bei patobulinimų, norime išskirti du pagrindinius, jungiančius visas Z690 pagrindines plokštes.

PCIe 5.0

Naujosios Z690 pagrindinės plokštės ir Alder Lake CPU suteikia jums naujausią PCIe 5.0 iteraciją.

PCIe 5.0 iki dvigubai didesnis perdavimo greitis, nei dabartinio PCIe 4.0 ir pasiekia milžinišką 32 GT/s perdavimą.

Didžiausias privalumas, kad Z690 pagrindinės plokštės palaiko ir PCIe 5.0, ir PCIe 4.0 įrenginius.


DDR5 atmintis

Be PCIe 5.0 paleidimo, kai kurios Z690 plokštės taip pat palaiko naujausią DDR5 atmintį, kuri palaipsniui pakeis dabartinę DDR4 atminties konfigūraciją.


Pagrindinis DDR5 atminties tikslas yra padidinti RAM tankį ir pralaidumą, taip pat sumažinti sunaudojamą energiją. Dėl šių pakeitimų DDR5 gali labai padidinti dabartinės RAM pasiūlos našumą.


DDR4 RAM moduliai siūlo ne daugiau kaip 32 GB viename atmintyje, tačiau DDR5 tai pakeičia, leisdama pavienėms RAM atmintims palaikyti iki 128 GB.
 

Ir nors tai skamba kaip viliojanti ateities perspektyva, tačiau kol kas DDR5 atminties modulių gamyba vyksta vangiai, o kaina išlieka aukšta. Jei renkatės visiškai naują kompiuterio sistemą, tuomet galite svarstyti pirkti iškart naujuosius DDR5 RAM, bet jei darote tik procesoriaus ir pagrindinės plokštės atnaujinimą, tuomet pasilikite turimus DDR4 modulius.

Bet kuriuo atveju pagrindinę plokštę rinkitės atidžiai, nes Z690 pagrindinės plokštės turi skirtingas DDR4 RAM ir DDR5 RAM versijas.

 


Gamintojų siūlomoje Z690 pagrindinių plokščių įvairovėje ir jų moduliacijose tikrai nesunku pasiklysti. Reikia atidžiai išsinagrinėti visą pasiūlą ir išsirinkti tinkamiausią variantą pagal savo poreikius ir finansines galimybes. Jei apsispręsti sudėtinga, susisiekite su mūsų vadybininkais, padėsime rasti geriausią sprendimą.

Rinkitės Z690 pagrindinę plokštę

O jei norite turėti gerą kompiuterio komplektaciją, be jokio galvos skausmo ir dar už gerą kainą, peržiūrėkite mūsų sukomplektuotus kompiuterius